Sosyal medya'nın firmalara faydaları

Sosyal medya hep mi zararlı ? faydaları yok mu ?

Bugün sizlere sosyal medya ‘dan ve bizlere kattığı faydalardan bahsetmek istiyorum;
Facebook’ u ele alalım belkide msn’den sonra hayatımıza giren en eski sosyal medya ağlarından biri ilk açıldığı zamanları hayal edin hemen herkes kendine birer hesap açabilmek adına bilgisayar başındaydı kimi sadece uğraş ve meraktan kimileride sevgilisini stalklamak için birer hesap edindi bi şekilde herkesin ilgi odağı olmayı başarmış ve milyonlara sesini duyurmuş bir sosyal paylaşım sitesi haline geldi, günümüzde nerdeyse dünya üzerinde her 7 kişiden 1 tanesinin facebook kullandığını görebilmekteyiz dünya üzerinde diyorum dikkat edin Türkiye’de emin olun 3 kişiden 1 kişi kesinlikle kullanıyordur , ilk açıldığı zamanın aksine şuan pazarlama ve ticari amaçlıda bir çok sosyal medya hesabı gibi facebook’ta fazlasıyla ilgi görmektedir ve görmüş olduğu ilgi boşa değildir vardır elbet bir sebebi burda sosyal ağların ticarettte firmalara ve markalara vermiş olduğu katkılar tüm dünya üzerinde kabul edilmiş durumdadır.

En ufağından baktığımız zaman Türkiye’nin bir ucundaki ufak bir butik dükkanının instagram üzerinden yapmış olduğu satışlarla kendini ve dükkanını tamamen burdan yaptığı satışlarla kalkındırdığını bir çok instagram butik hesabından görebilmekteyiz. Butik mağazalarına gelen müşteriden daha fazlasını instagramdan bulabilmekteler hemde dükkandaki masrafların 20’de 1’i kadar bile tutmayan maliyetlerle bu işi çevirebilmektedirler.Düşünün elektrik yok, su yok, dükkan kirası, işçi parası, sigortası, yemeği, kılı tüyü hiç biri yok sadece instagram hesabını doğru yönetmekten geçen bir süreç hepsi bu.

Türkiye’de başarılı bazı instagram butik hesapları

Kim şimdi kalkıp “Sosyal medya zararlı kardeşim kullanmayın ne o öyle elinizde bi telefon saçma sapan işler” diyebilir ?

Facebook gibi sosyal medya ağlarının kişisel kullanımlar dışında ticaret amaçlıda kullanıldığınıda bildiğiniz halde hala böyle bir hesaba sahip değilmisiniz ? peki ama neden ? diye sormak isterim sizlere belkide aklınızda “facebook hesabı açmanın bana ne yararı olacak ?” , “kullanmasını beceremem ben nasıl yapayım?” diye düşünenleriniz var ancak burdaki yazımı okuyorsanız bu hesap açma profil oluşturma ve sosyal medya hesabı yönetme işini hertürlü çevirebilecek kapasite içerisinde olduğunuzu bilmenizi isterim. Artık internet ortamında birşeyler yapmadan etkileşim sağlayıp firmanızı veya markanızı büyütebilmeniz neredeyse imkansıza yakın gibi bişey, günümüzde bu kadar yoğun şekilde kullanılan sosyal medyayı ve internet çağını yakalamış bulunmaktasınız ve sosyal medyada yaptığınız bir paylaşımın tüm dünya tarafından görülebilme olayını tek tuşla yapabilme imkanınız varken insan neden böyle bişeyden faydalanmak istemez? işte size bu yazımda Facebook’un ve sosyal medyanın markamıza veya işletmemize kattığı eksileri değilde artıları anlatmaya çalışmaktayım.

Adam Mardinde çok özel bir taştan tesbih yapıyor Mardinin ufak bir ilçesinde . Oradan açmış olduğu facebook sayfası sayesinde tesbihlerini tüm Türkiye’ye tanıtarak kendisine inanılmaz bir müşteri ağı oluşturuyor ve istanbulun göbeğinde kendisiyle aynı işi yapan tesbih satıcısından çok daha iyi gelir elde ediyor. Yeterki internet üzerinde takipçilerinizle iletişiminizi sağlam tutun ve güvenlerini kazanmaya bakın. Ürünlerinize güveniyorsanız eğer kesinlikle değerini bulacak ve başarıya ulaşacaktır.

Web sitesi olanlar ve google seo ‘dan haberi olmayanlar için sosyal medyada yaptığınız paylaşımlar ve oradan web sitenize çektiğiniz kullanıcıların altın değerinde olduğunu söylemeden geçemiycem ALTIN değerinde emin olun.

Burda yazdıklarım firmalar veya markalar için geçerlidir. Öncelikle sosyal medyayı (sosyal ağlardan bir tanesi facebook, twitter, instagram, pinterest, tumblr, linkedIn, youtube ) bir bütün olarak kullanmanız gerekli bir çizginizin olması çok önemli. Bu sosyal ağların işleyiş şekline göre değişebilir , instagram’a göre farklıdır twitter’a göre farklı ama profil olarak ve yapılan paylaşımların kalitesi, seviyesi ve içerik olarak bir bütünlük sağlamalısınız.

Hiç birşeyden haberiniz yoksa ve çağın gereksinimlerinden geri kaldıysanız kesinlikle bu bir sorun değil, bu hesaplardan bir veya bir kaçını açıp profillerinizi oluşturduktan sonra yapmanız gereken sektörünüzdeki , sizin profilinize yakın işletmelerin veya markaların sosyal ağlar üzerindeki yapmış oldukları paylaşımları incelemek neler yaptıklarına bakmak bir kullanıcı gözüyle araştırmak ne kadar faydalı olduğuna not vermek .. Geriye toparladığınız bilgi ve gözlemlerinizle onların yapmış oldukları içeriklerin daha faydalısını, daha eğlencelisini, daha okunaklısını veya daha marjinalini oluşturmak.

Tabi bunları yaparken farklı firmalara bakarak kopya bir içerik oluşturmanızda sizin elinizde burda çok dikkatli olun özgün içerik oluşturmanız çok çok çok önemli. Tek bir sloganınız olsun ve kendinize özgü olsun logonuzdan markanızın ismine kadar herşey size has ve akılda kalıcı şekilde oluşturulmalı.

Herhangi bir sosyal medya hesabında kaydınız oluşturdunuz ve söylediğimiz şekilde profillerinizi zengin içeriklerle doldurdunuz, ama baktığınız zaman çok geç kaldınız ve sizden öncekiler bu meydanı boş bulduğu için yürümüş ve yakalamanız bir hayli zor bu konuda gerçekten sosyal medya uzmanı olmuş arkadaşlarımızla çalışıp kişisel veya kurumsal hesaplarınıza takipçi ve beğeni desteği almanız başarıya giden yolda sizi çok daha hızlı bir şekilde level atlacaktır. Bizlerde yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız çünkü sosyal medyada zirveye ulaşabilmenin en iyi yolu takipçi ve beğeni satın almaktan geçer diyemesek bile kesinlikle bu yolda size büyük bir destek ve hızlanmanız için gereken etkileşimi kazandıracak birer araç olacaktır.

Peki ama bunu nasıl yapıcaksınız? Google girip takipçi satın al veya beğeni satın al yazdınız karşınıza çıkan ilk siteye giriş yaptınız instagram türk takipçi kategorisine girdiniz 10.000 instagram türk takipçi paketini satın aldınız ve işte artık popülersiniz ? böyle mi cidden ? bu kadar basit mi hayır tabiki.

Öncelikle işi bilen bir sosyal medya danışmanı bulun ve hesabınız hakkında bir inceleme yapmasını tavsiyelerde bulunmasını sizi yönlendirmesini isteyin. Bu işte karşılıklı anlayış, iletişim ve güven çok önemli ilk önce onun ne yaptığından emin olduğunu anladınız ve kendinizi ona bıraktınız sonra baktınız ki daha sosyal medyayı yeni kullanmaya başlayan size, en tavan çok takipçili veya beğeni sayısı yüksek paketleri tavsiye ediyor usulca ordan uzaklaşın.. Sizin ihtiyacınız olan şey viral şekilde organik büyümeyi destekliyecek insanların ve sosyal ağların dikkatini çekmeyecek şekilde ufak ve emin adımlarla takipçi satın almak olacaktır özellikle aktif takipçi satın almak işte tam olarak size uygun paketler bunlar olacaktır.

Takipçi ve beğeni paketleri satın almak istiyorsanız hesabınızla ilgii hemen her konuda size yardımcı olabileceğimizden emin olmanızı ve karşılıklı güven ve saygı çerçevesi içerisinde çalışmayı kendimize prensip edindiğimizi bilmenizi isteriz. Bilgimiz dahilinde olan her konu hakkında size yardım etmekten büyük mutluluk duyarız aklınıza takılan tüm soru işaretleri için bize ulaşmaktan çekinmeyin. Şimdilik konuyu kapatıyorum sosyal medyanın faydasını doğru kullanırsanız gerçekten kısa sürede göreceksiniz bu yüzden sosyal medyayı doğru kullanmak için bizi takipte kalın, bu yazımın devamı niteliğinde diğer sosyal ağlardanda bahsedicem özellikle youtube kanalları ve kazandıkları paralar reklam getirileri vs. şimdilik kendinize iyi bakın birdahaki yazımda görüşmek üzere .

[Toplam:1    Ortalama:3/5]