Kaliteli İçerikler Üretmek

Sosyal Ağların Kullanımı Stratejiler ve Hatalar

Sosyal medya kullanımında başarılı ve aktif olmak istiyorsanız bir kaç püf noktaya dikkat etmelisiniz, sosyal ağların kullanımında strateji oluşturmalı ve bazı hatalardan kaçınmalısınız. Bu yazımızda size neler yapılmalı ve neler yapılmamalı bunlardan bahsedicem umarım faydalı bir yazı olur.

  • Kaliteli İçerikler Üretmek: Hesaplarda yaptığınız paylaşımları özenle hazırlayarak takipçileriniz için ilgi çekici içerikler üretmelisiniz. Birinci ve en önemli kural olarak kendinize şart koşun kaliteli içerik üretmek için. Zorlaşan ve sürekli farklı rakiplerin internette kendini geliştirerek, sürekli yeni içerikler ürettiğini düşünürseniz, işiniz kolay olmayacaktır. Ancak zor demekte doğru olmaz çünkü kaliteli içerik üretmek sizin elinizde ve bu zor değil ancak sıfır bilgi ve yetenek ilede olacak bir iş değil bu yüzden mutlaka profesyonel bir çalışanınız olmalı ya da siz iyi derecede web programlarına hakim olmalısınız, kaliteli içerik üretmek hakkında ileride bir makale yazabilirim şimdilik kısa geçiyorum ama üzerinde durulması gereken en önemli kural içeriklerinizin kalitesidir. Takipçilerinizden etkileşim alabilmek için içeriğinizin muhakkak kaliteli olabilmesi gerekli.
Kaliteli İçerikler Üretmek
Kaliteli İçerikler Üretmek

 

  • İçerikle Uyumlu Görseller Kullanmak: Paylaşım yaptığınız görseli hangi ağda paylaştığınız önemli bir detaydır çünkü bazen bilgisayarda düzgün gözüken mobil cihazlarda bozuk gözükebilir , mobilde düzgün gözüken bilgisayarda bozuk gözükebilir bu yüzden sosyal medya fotoğraf ölçüleri diye araştırma yapıp hangi sosyal ağda hangi ölçülerde fotoğraflar kullanılıyor öncelikle buna dikkat etmelisiniz. Ardından konuyla alakalı görselleri Google‘de aratıp bulup kendinize göre düzenleyip kenarında köşesinde sitenizin veya işletmenizin göze çarpmıyacak şekilde reklamını kullanmanız kimsenin gözüne çarpmıycaktır.
İçerikle uyumlu görsel kullanımı
   İçerikle Uyumlu Görsel Kullanmak

 

  • Tek Taraflı Yayından Kaçınmak: Sadece kendi reklamınızı yaparak, ürünleriniz hakkında bilgi paylaşımı yaparak, web sitenizden sayfaların linkini paylaşarak içerik paylaşımı yapmış olmazsınız, teknik olarak içerik paylaşmış olabilirsiniz belki ama sosyal medya kullanıcıları birer robot veya çoluk çocuk aklı başı yerinde olmayan insanlar değil bu yüzden sizin yapmış olduğunuz sürekli kendi çıkarınıza olan paylaşımlar hiç ilgilerini çekmiyecek ve bir süre sonra itici gelerek sizi takipten çıkaracaktırlar, bu yüzden onlar için birşeyler üretmeye bakın. İçerikleriniz okuyanların ilgisini çeksin, işine yarasın, faydalı olsun ve geri dönüş yapsınlar etkileşim yaratmanın en iyi yolu onlar için birşeyler üretip sunmak olacaktır.
Tek taraflı içerikten kaçının
   Tek Taraflı İçerikten Kaçının

 

Sosyal ağ kullanımını en doğru şekilde yapabilmek için bu üç kuralı göz ardı etmemeniz gerekiyor, bunları doğru yaptıktan sonra geriye sektörünüzle alakalı nasıl bir yol izlemelisiniz bunu düşünmeniz gerekli, her işin kendine göre bazı zorlukları ve bazı güzellikleri var bunları insanlara doğru şekilde sunarak ve aradıkları içeriği hazırlayarak onlara yararlı olursanız geri dönüşler güzel olacaktır sizin için şimdilik hoşçakalın bir dahaki yazımda görüşmek üzere.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]